Reakce na skandál v Divadle Husa na provázku

Jsem svobodomyslný člověk a tak uznávám právo každého na své sebeprojevení i na prezentaci svého pohledu na svět a své životní hodnoty, ať už jsou jakékoli, přičemž zcela implicitně platí, že tak činí za své a na svém a má účast na daném počinu je zcela dobrovolná.

Souhlasím s tezí, že kde není Bůh, je dovoleno vše. Sám pro sebe si jí překládám tak, že kde není svědomí, úcta, pokora a láska, lze si představit jakékoli jednání.

Ti, kteří tento princip neuznávají nebo jim toto poznání nebylo dopřáno, pak jednají například tak, že si ze svých útrob vytahují na jevišti před lidmi českou vlajku nebo se tam páří jako zvířata. Jiní zase vyvražďují celé národy nebo je alespoň humanitárně bombardují, popř. mimosoudně popravují. A přijde jim to v normě. Podotýkám – v jejich bezbřehé normě. Protože jim chybí právě to měřítko, ten pevný bod, ke kterému se vztahuje to, co dělají, a podle kterého by mohli zjistit míru únosnosti svého konání: tohle ještě mohu a tohle už ne. A není k tomu potřeba žádný světský zákon, žádné nařízení, protože tenhle normativ si (až na ty výjimky) nese každý z nás v sobě.

Věřím však, že Bůh existuje a projevil se právě tím, že nám tuhle zkoušku naordinoval a inspiroval k zamyšlení.
Příspěvek vytvořen 31

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek