Institut Václava Klause

Výběr z Newsletteru IVK 11/2018

Včera mi ve schránce přistál listopadový Newsletter IVK, ve kterém jsem si červeně podtrhl několik tezí. První je z příspěvku ekonoma Deepak Lala o probíhající “kulturní revoluci v USA”: “Pokud si uvědomíme americkou „soft power“ (když Amerika kýchne, zbytek světa dostane rýmu), je zřejmé, že výsledek těchto kulturních válek ovlivní také kosmologický názor většiny světa”.
Z podobného soudku je i zamyšlení Ivo Strejčka nad americkými volbami: “Trump neztratil obyčejné lidi, kteří jej před dvěma roky volili (což je jedna z nejhorších zpráv těchto voleb pro Demokraty, která komplikuje jejich naděje pro rok prezidentských voleb 2020). …. A ještě něco: výsledky těchto voleb v USA žádnou dobrou zprávou pro dnešní evropské elity nejsou. My ale radost máme!”
Z příspěvků k diskusi nad tzv. Istanbulskou úmluvou mě zaujala paní Chalánková: “Poprvé se zde hovoří o tom, že tzv. gender je sociální konstrukt. Tuto pavědu z dílny sociálního inženýrství je nutné razantně odmítnout.”, dále pak Hana Lipovská: “Istanbulská úmluva vnáší do právního řádu i společnosti zhoubný newspeak. Jemné změny začínají již v nejzákladnějších termínech.”, “Odstavec 85 vnáší do právního řádu „nutnost“ převýchovy, neboť státy prý musejí usilovat o změnu mentality a postojů občanů.” a konečně “Obludnost Úmluvy tak spočívá jak v jejím záměru, tak ve lstivosti tvůrců, kteří své cíle do poslední chvíle tají.”.
Problematice Istanbulské úmluvy se v obsáhlém, vážném (a výživném) textu věnuje právník Tomáš Břicháček.

Newsletter IVK 11/2018 v PDF zde.

 

Příspěvek vytvořen 37

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek