Přívětivé samomluvy Miroslava Macka

Předem říkám, že Miroslava Macka mám rád. S většími či menšími pauzami jej sleduji od jeho vstupu do politiky v listopadu 1989. Upoutala mě šíře jeho profesního záběru, zájmů i jeho životní dráha. Jeho názory i postoje jsou mi blízké a vždy jsem si rád přečetl jeho fejetony či jiné články v tisku. Uvítal jsem, že velmi záhy po nástupu internetové éry, začal publikovat na svých webech viditelny-macek.cz či www.macekvbotach.cz. Je aktivní také na sociální síti Facebook.

S povděkem jsem tedy kvitoval informaci o jeho novém literárním počinu, knize Samomluvy Miroslava Macka, která vyšla v dubnu 2017 a jeden exemplář jsem si opatřil.

Kniha je tvořena několika v podstatě samostatnými částmi, které však dohromady tvoří plastický obraz autorova světa a života, který vždy spolehlivě štěpí lidi na jeho příznivce a zapřísáhlé odpůrce.

Miroslav Macek je známá osobnost, přinejmenším pro ty z nás, kteří jsme prožili devadesátá léta. Mnozí jej znají nejspíše jako politika, ačkoli právě politická dráha netvoří v jeho životě nějaký enormně dlouhý úsek. Přesto v ní zanechal svou nesmazatelnou stopu, stál u zrodu ODS a tedy u počátku vzniku standardního systému politických stran, kterého byl a je vášnivým obhájcem. Výraznou, pozitivní úlohu sehrál v době Sarajevského atentátu v závěru roku 1997, kdy energicky podpořil Václava Klause a velmi pomohl tomu, že standardní politika zde ještě nějaký, bohužel však již nepříliš dlouhý čas, přežila.

Miroslav Macek je také rozeným estétem, milovníkem umění, sběratelem, vášnivým zahradníkem, překladatelem, básníkem i znalcem dobrého jídla a pití.

I tento prostý, zkrácený výčet, dává tušit, že by bylo hříchem nechat si uniknout příležitost k jeho virtuální návštěvě prostřednictvím knihy „Samomluv“. Jsou lehce napsané, poučné, leckdy humorné a plné života. Života, kterého si Miroslav Macek užívá plnými doušky.

Přeji příjemnou a hlavně přívětivou četbu!

(Pokud si knihu chcete zakoupit, podívejte se sem: http://www.macekvbotach.cz/samomluvy-miroslava-macka/)

Samomluvy Miroslava Macka
Samomluvy Miroslava Macka
Příspěvek vytvořen 37

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek