Chvála tabakismu

Proč lidé přirozeně holdují tabáku? Lidé milují rituály a kouření je rituál.
Už jen to, jak vysvobodíte cigaretu z krabičky. Všimněte si, každý má na to svůj grif. Zrovna tak, než si jí dá mezi rty; někdo jí pomne mezi prsty, jemně pomačká, někdo k ní přivoní a teprve potom cvakne zapalovač. To je také samostatná kapitola.
Někdo vytáhne obyčejný umělý, někdo benzínový zippo, někdo škrtne zápalkou. A pak první natažení a vyfouknutí dýmu! Ten pocit! Jako první doušek piva, když má ještě čepici, tak vždycky voní a chutná jinak, než potom.
Někdo odklepává popel skoro po každém natáhnutí, někdo nechává oharek dlouhý několik centimetrů. A poslední potažení a típnutí! Kruh se uzavírá, životní cyklus všeho, na čem stojí tabákový svět se končí. Cigareta spočine v popelníku, zašlápnutá na refýži nebo naopak reinkarnuje do prvopočátku nějakého lesního požáru.

Smoking girl

Myšlenky hluboké jako Vesmír.
Kouření má krom blahodárného vlivu nikotinu na lidskou duši právě i blahodárný vliv díky rituálu s ním spojeným. Pokud jste např. zaměstnáni namáhavou duševní prací a sedíte hodiny nad těžkým problémem, který se brání rozřešení, pomůže velmi, pokud na těch pár minut vyjdete na čerstvý vzduch a zapálíte si.
Vlivem rituálu následuje ztišení, zklidnění, myšlenky se odpoutají od problému, stejně jako oči se zahledí do dálky, do zeleně, na oblohu, sledujíc obláčky voňavého dýmu. Nikotin mezitím příjemně působí na krevní oběh a vůbec na celý organismus.
Po této pauze najednou problém vidíte z jiného úhlu a možná jej poté rozřešíte snáze.
Tabák je nedílnou součástí naší kultury, našeho světa a je nepřirozené jeho konzumaci jakkoli omezovat a perzekvovat. Je to proti člověku a tudíž proti Bohu.
Pochválen budiž tabák!
Poznámka na okaj:
Užívání tabáku považuji za neškodné a za zdraví prospěšné. Užívá-li se s mírou stejně tak, jako užíváme alkohol, cukrovinky, smažené hranolky nebo vepřový bůček. Nerozděluji lidi na kuřáky a nekuřáky, rozlišuji z tohoto pohledu pouze lidi střídmé a nestřídmé.

Zdroj: http://franc.pise.cz/23-chvala-tabakismu.html
Příspěvek vytvořen 44

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek